اپل اختلاف درعملکرد آیفون ‌6 اس با تراشه های متفاوت را تایید کرد

0 دیدگاه

پس از انتشار بنچمارک های مربوط به دو نسخه مختلف تراشه A9 مورد استفاده در سری آیفون 6 اس و 6 اس پلاس که توسط دو تولید کننده مختلف، سامسونگ و تی اس ام سی تولید شده، نشان از این دارد که این دو پردازنده تفاوت هایی در عملکرد باتری دارد. حال اپل این موضوع را تایید کرده و دلیل این موضوع را نیز برگرفته از تفاوت فرآیند تولید تراشه‌ها خوانده است.

پس از اعلام خبر عرضه ی آیفون 6 اس با پردازنده هایی با تولید کننده های متفاوت، گمانه زنی ها در رابطه با اختلاف بسیار در عملکرد باتری بالا گرفت. اما اپل با قبول کردن این تفاوت ها، اختلاف بین دو مدل را بسیار ناچیز توصیف کرده و دلیل آن مربوط به متفاوت بودن شرایط تولید در دو کمپانی کره‌ای و تایوانی است.

برخلاف بسیاری از پیش‌بینی‌ها که حکایت از برتری تراشه‌ی ساخت سامسونگ داشتند، به نظر می‌رسد از نظر مصرف باتری، تراشه‌ی تولید شده توسط کمپانی تایوانی که براساس لیتوگرافی ۱۶ نانومتری تولید شده، در مقایسه با تراشه‌ی ۱۴ نانومتری سامسونگ، بهتر است.

اختلاف دو ایفونی که از دو پردازنده مختلف استفاده میکنند چیزی در حدود 3 درصد است. بر اساس شایعه هایی در برخی از سایت ها منتشر شده اختلاف عمر دو گوشی را بیش از 50 درصد میدانند. اما اپل در بیانیه ای در این خصوص اعلام کرده است که:

“آزمایش‌های ما در کنار داده‌های ارائه شده توسط کاربران کارکرد صحیح باتری‌ها را در آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس نشان داده است. البته باید شرایط مختلف استفاده را نیز که این داده‌ها جمع آوری شده در نظر داشت. براساس اطلاعات ارائه شده تفاوت موجود در عملکرد باتری بین دو نسخه‌ی عرضه شده ۲ تا ۳ درصد است.”

اپل تمام بررسی ها و تست هایی که توسط سایرین انجام شده رد کرده و این تست هارا فاقد استاندارد های لازم و شرایط یکسان انجام تست می داند. با توجه به تست ها و بررسی های انجام شده نشان از این دارند که تفاوتی میان پردازنده A9 با نسل قبلی خود ندارد. تمرکز اصلی اپل، معرفی محصولی جدید با مصرف باتری ثابت ولی بهبود در سایر قطعات می باشد چنان که در نسل جدید با پردازنده قدرتمند تر و دوبرابر شدن حافظه رم تغییری در مصرف باتری نداشته است.  هرچند اذعان به وجود اختلاف بین آیفون‌های مجهز به تراشه‌ی تی اس ام سی با سامسونگ را می‌توان به عنوان یک نکته‌ی منفی در آیفون‌های اپل دانست.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *