اچ تی سی به انتقادات مبنی بر شباهت وان A9 با آیفون ۶ اپل پاسخ داد

0 دیدگاه

اج تی سی چند روز پیش گوشی جدید به نام وان ای 9 را معرفی کرد. محصولی که شاید اولین واکنش علاقه مندان به فناوری در مورد این گوشی، شباهت طراحی آن به آیفون های اپل بود. حال با انتشار اسلایدهایی که کاربرد درون کمپانی دارد نشان از این دارد که اچ‌تی‌سی انتقادات در مورد شباهت وان ای ۹ با آیفون‌های اپل را پیش بینی کرده بود.

انتشار این اسناد نشان ‌دهنده‌ی این موضوع است که اچ‌تی‌سی پیش از معرفی وان ای ۹، انتقادات وارده مبنی بر شباهت این گوشی با وان ای ۹ را پیش بینی می کرده است. در این اسلاید ها، جمله ای از هوگو بارا قائم مقام کمپانی چینی شیائومی به این موضوع اشاره دارد که طراحی آیفون‌ ۶ اپل وام گرفته از طراحی گوشی‌های هوشمند اچ‌تی‌سی است. نکته‌ی جالب در مورد شیائومی این است که بسیاری این کمپانی را پیرو کامل سیاست‌های اپل می‌خوانند و اعتقاد دارند که این کمپانی در بعضی از محصولاتش از زبان طراحی نزدیک به اپل بهره برده است. هوگو بارا در واکنش به این موضوع، سال گذشته اعلام کرد که اپل یک کمپانی فوق العاده است و از این‌رو به منبعی برای الهام دیگران بدل شده است.

قطعا هدف اچ تی سی از انتشار این اسلاید ها و دیگر اظهار نظر ها اشاره به این موضوع بوده است که وان ای 9 با زبان طراحی خاص ساخته شده که در واقع بهبود یافته طراحی های اچ تی سی است و با هدف شباهت به آیفون 6 طراحی نشده است. اچ‌تی‌سی وان ای ۹ را نسخه‌ی بهبود یافته‌ی طراحی سری ام خود عنوان می‌کند. از نظر این کمپانی وان ای ۹، نسخه‌ی سبک، باریک و زیباتری از سری وان ام است. به اعتقاد اچ تی سی استفاده از بدنه فلزی، شیار های آنتن و گوشه های خمیده، پیش از استفاده در آیفون، توسط این شرکت مورد استفاده قرار گرفته است.

در گذشته نیز مدیر عامل اچ تی سی، چر ونگ، در نامه‌ای به کارکنان اچ‌تی‌سی، وان ای ۹ را جایگزینی مناسب برای آیفون‌های اپل دانسته است؛ چرا که این گوشی ترکیبی از زیبایی، عملکرد مناسب و سادگی است.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *