سامسونگ در حال توسعه سه پردازنده از خانواده اکسینوس است

0 دیدگاه

بر طبق یک گزارش جدید منتشر شده، سامسونگ 3 پردازنده Exynos جدید برای معرفی دارد. Exynos 8890 پرچمدار جدید سامسونگ در دنیای SoC ها (سیستم روی یک چیپ) خواهد بود. این پردازنده تحت کد Mongoose M1 در حال توسعه است، چیپی خواهد بود که به احتمال زیاد در Samsung Galaxy S7 در بعضی از بازار ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در بازار امریکا و چین، نشانه هایی وجود که از Snapdragon 820 استفاده خواهد شد. البته Exynos 8890 به طور کامل در بنچمارک تست های گرفته شده Samsung Galaxy S7 فاش شده است.

samsung-exynos-soc

Exynos 8890 گفته شده که دارای حداکثر سرعت 2.3GHz خواهد بود و از معماری هسته‌های سفارشی سامسونگ استفاده خواهد کرد. علاوه بر این، با استفاده از تکنولوژی  14nm FineFETتولید خواهد شد و در سه ماهه دوم سال 2016 منتشر خواهد شد که تقریبا در زمان معرفی Samsung Galaxy S7 خواهد بود.

همچنین Exynos 7422 که در گذشته شایعه شده بود که در Samsung Galaxy Note5 مورد استفاده قرار بگیرد، جز محصولات جدیدی است که انتظار معرفی آن می رود. سومین محصول Exynos 7880 می باشد. در این 2 محصول آخر از هسته های Cortex-A72 و Cortex-A53 با معماری big.LITTLE استفاده خواهد شد. این یعنی 4 هسته Cortex-A53 برای پردازش های معمولی در کنار 4 هسته Cortex-A72 برای پردازش های سنگین به کار خواهد رفت. احتمال می‌رود اکسینوس ۷۴۲۲ و ۷۸۸۰ در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ معرفی شوند و سامسونگ از آن‌ها در سری گلکسی A استفاده کند.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *