نرم افزاری که استفان هاوکینگ به کمک آن صحبت می کند به طور رایگان منتشر شد

نرم افزاری که استفان هاوکینگ به کمک آن صحبت می کند به طور رایگان منتشر شد

0 دیدگاه تگ ها: , , , ,

نرم افزاری که استفان هاوکینگ به کمک آن صحبت می کند به طور رایگان منتشر شد

تقریباً 20 سال است که اینتل با ساخت محصولاتی سعی دارد به استفان هاوکینگ برای برقراری ارتباط با جهان کمک کند، و در حال حاضر این کمپانی در حال ساخت نرم افزار رایگان مشابه برای عموم است، که فیزیکدان مشهور جهان با آن کتاب نوشته و به سخنرانی پرداخته و به‌کمک آن با مردم صحبت کرده است.

این نرم‌افزار Assistive Context-Aware Toolkit یا ACAT نام ‌دارد، که سال گذشته اینتل کیبورد Swiftkey را نیز به آن اضافه کرد، که این کیبورد قادر به پیش بینی حروف می باشد. کمپانی اینتل همواره در نظر داشت که تا این نرم افزار را به ‌صورت متن ‌باز منتشر کند تا بتواند برای مهندسان، توسعه دهندگان و پژوهشگران این امکان را فراهم کند که با طراحی فناوری‌های تازه، به بهبود زندگی افراد مبتلا به بیماری‌ های نورون حرکتی یا دیگر بیماری‌های مشابه کمک نمایند.

ACAT

در حال حاضر، نرم‌افزار ACAT برای شناسایی چهره کاربر از وب‌کم استفاده می کند اما به گفته اینتل توسعه‌ دهندگان می ‌توانند این برنامه را با پارامترهای ورودی‌ های خود از نو برنامه‌ ریزی کنند. به‌هرحال، هنوز این برنامه ‌به خوبی کار می‌کند. برای آزمایش این نرم افزار، سایت Engadget از یک تبلت ویندوزی استفاده کرده که می‌توان کلمات ساده را با حرکت ماهیچه‌های صورت مانند استفان هاوکینگ تایپ کرد. در این برنامه امکان مرور وب، بازکردن مستندات، کنترل مکان نما بر روی صفحه نیز وجود دارد.

پایه این نرم‌افزار بطور رایگان بر روی Github قرارگرفته و و برروی سایت اینتل، نحوه کار با آن از طریق ویدیو به همراه مستندات آموزش داده شده است. در صورت برخورد با مشکل نیز می ‌توان با مدیر پروژه به طور مستقیم از طریق ایمیل قرار گرفته در سایت ACAT مشاروه کرد. انتشار عمومی این پروژه یک گام بزرگ در جهت تحقق رویای پروفسور هاوکینگ برای بهره‌مندی افراد بیمار از تکنولوژی‌ و رایانه است.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *