Galaxy S7

فروش ۱۰میلیون دستگاه گلکسی اس 7 در ماه اول عرضه

0 دیدگاه تگ ها: , , , , ,

گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج به خوبی به نظر می رسد توانسته جای پایه خوب و محکمی برای خود در بازار پیدا کنند و فروش خوبی در 1 ماه اول عرضه کسب کنند و رکورد های پرچمداران گذشته سامسونگ را بهبود ببخشند.

بنابر این گزارش فروش گلکسی اس ۷ در ماه مارس به ۱۰ میلیون دستگاه رسیده و توانسته از پیش‌بینی کارشناسان مبنی بر فروش ۷ میلیون عددی گذر کند. سهام سامسونگ در هفته‌ی گذشته پس از ۱۸ هفته سیر نزولی با رشد ۲.۴ درصدی روبرو شده و توانسته روند ۲۲ درصد افت را در ۳ ماه گذشته متوقف کند.

این در حالی است که با توجه به کمتر شدن تقاضا برای گوشی های بالارده در بازار، پیشبینی می شد فروش گلکسی اس 7 نیر بالا نباشد  و در کنار این کارشناسان در مورد آمار ارائه شده مبنی بر تعداد بالای پیش‌خرید گلکسی اس ۷ توسط سامسونگ نیز شک داشتند اما به نظر می‌رسد این گونه بوده است و گلکسی اس ۷ با اقبال خریداران مواجه شده است. بنابراین انتظار این می رود که سود عملیاتی سه ماهه‌ی منتهی به مارس برای سامسونگ با ۱۶ درصد کاهش به کمترین میزان خود در ۶ فصل گذشته یعنی به ۴.۵۱ میلیارد دلار برسد.

علاوه بر بخش پرچمداران، سامسونگ فعالیت خود در زمینه‌ی گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده را نیز بالا برده است تا بخش بیشتری از این بازار را در دست بگیرد. البته گلکسی اس ۷ یک ماه زودتر از گلکسی اس ۶ در سال گذشته معرفی شد تا از نبود گوشی جدید از سوی اپل در بازار، بهره‌مند شده و فروش خود را بالا ببرد. این دو تصمیم سامسونگ از طرف کارشناسان نیز تحسین شده است.

با اینکه ابتدا تصور می‌شد شباهت گوشی‌های گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۶ به فروش این گوشی لطمه بزند اما نه تنها این گونه نشد بلکه باعث کم شدن هزینه‌های تحقیق و توسعه و همچنین تامین قطعه نیز شده است. از طرفی این موضوع باعث شد تا سامسونگ پرچمداران خود را در بازار تعیین‌کننده‌ی کره‌ی جنوبی حدود ۸.۳ درصد ارزان‌تر از گلکسی اس ۶ در سال قبل، عرضه کند.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *