ای ام دی Radeon Pro Duo

Radeon Pro Duo جدید ترین کارت گرافیک ای ام دی با با پشتیبانی از واقعیت مجازی

0 دیدگاه تگ ها: , , ,

شاید از مهم عناصر آینده تکنولوژی های تصویری، واقعیت مجازی می باشد که آینده درخشانی می تواند در این حوزه رقم بزند. واقعیت مجازی یکی از داغ‌ترین فناوری‌های امسال است و بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه‌ی فناوری در تلاش برای ارائه محصولات سازگار با این فناوری هستند. ای‌ ام‌ دی به عنوان یکی از دو شرکت مطرح در تولید پردازنده‌های گرافیکی، کارت گرافیک جدید خود را با پشتیبانی از واقعیت مجازی معرفی کرده است.

تنها مشکل پیش روی استفاده از فناوری واقعیت مجازی در بازی‌ها و نرم‌افزارهای شبیه‌ساز، توان پردازشی بالای مورد نیاز آن است که این توان پردازشی آنقدر بالا است که به گفته‌ی آکیولس ریفت، هیچ کدام از کامپیوترهای فعلی مک توان کافی برای اجرای بازی‌های واقعیت مجازی را ندارند و همچنین برای استفاده از HTC Vive نیاز به یک کامپیوتر فوق‌العاده قدرتمند دارید. در همین راستا شرکت ای‌ام‌دی کارت گرافیک جدید خود را با نام Radeon Pro Duo در GDC رونمایی کرده است.

ای ام دی Radeon Pro Duo

ای ام دی Radeon Pro Duo

این کارت گرافیک در واقع می توان گفت که برای کسب عنوان قوی ترین کارت گرافیک دنیا وارد رقابت شده است چرا که این کارت گرافیک قادر به پردازش ۱۶ ترافلاپس است که آن را بالاتر از کارت گرافیک Titan از انویدیا با توان پردازشی ۷ ترافلاپس قرار می‌دهد. در واقع روی کاغذ، کارت گرافیک جدید ای‌ام‌دی نزدیک به دو برابر سریع‌تر از رقیب خود است.

اما این کارت گرافیک مصرف بسیار بالایی دارد و ای‌ام‌دی نتوانسته‌ است با افزایش قدرت پردازشی، مصرف انرژی را در آن مهار کند. در واقع کارت گرافیک Radeon Pro Duo ترکیبی از دو کارت گرافیک AMD Fury X است که روی یک برد قرار گرفته‌اند.

کارت گرافیک Radeon Pro Duo با قیمت ۱۵۰۰ دلار عرضه شده است و مخاطب اصلی آن نیز توسعه دهندگان بازی‌های سازگار با واقعیت مجازی است که برای کار خود نیاز به پردازنده‌ی قوی دارند. این کارت گرافیک از بازی‌های هدست واقعیت مجازیِ فیس‌بوک با نام Oculus Rift پشتیبانی می‌کند.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *