بلک بری تولید دو دستگاه اندرویدی جدید را تایید کرد

0 دیدگاه تگ ها: , ,

کمپانی بلک بری که پیشینه خوب وموفق و حال و روز کنونی خوبی ندارد، با توجه به موفقیت های اخیرش مبنی بر تولید اولین گوشی اندروید این شرکت به نام Priv و موفقیت فروش این محصول این شرکن را متقاعد کرده تا در گوشی های آینده خود نیز از اندروید استفاده کند.

حالا مدیرعامل این شرکت کانادایی، جان چن، نیز این خبر را تایید و اعلام کرده که دو دستگاه جدید اندرویدی دیگر نیز توسط بلکبری تولید خواهند شد که این دو محصول از نظر قیمت نسبت به Priv ارزان‌تر هستند.

روند نزولی گذشته این شرکت باعث شده بود تحلیل‌گران از مدتی قبل شروع به اعلام این موضوع کرده‌اند که بلک‌بری در بخش تولیدات سخت‌افزارهای موبایلی در حال افول است و بزودی شاهد مرگ این بخش خواهیم بود، و این در شرایطی پیش آمده که بخش نرم‌افزاری کمپانی مورد اشاره، سوددهی خوبی دارد. البته عده ای معتقد هستند که ممکن است این شرکت قیمت گذاری مناسبی را در مورد Priv اعمال نکرده و با اینکه این محصول یک دستگاه رده بالای اندرویدی محسوب می‌شود اما چن اذعان داشته که قیمت ۷۰۰ دلاری آن با توجه به بررسی‌های مختلفی که بر روی این محصول انجام شده و نتایج نه چندان خیره کننده این بررسی‌ها، برای بسیاری از کاربران این قیمت زیادتر از حد معقول است.

دو محصول دیگر اندرویدی که معرفی خواهد شد یکی از آن‌ها صفحه کلید مجازی مخصوص کمپانی کانادایی بهره خواهد گرفت و مدل دیگر به صورت تمام لمسی است. بر اساس اعلام مدیرعامل بلکبری، این محصولات قیمتی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار خواهند داشت.

اگر دستگاهی مانند Prvi در حدود ۵ سال پیش توسط بلکبری عرضه می‌شد، امکان داشت جایگاه کنونی این شرکت بسیار متفاوت‌تر از حالا باشد. چن در مصاحبه ماه نوامبر گذشته با شبکه خبری فاکس گفته بود، با توجه به بازخوردی که از عرضه گوشی هوشمند Priv دریافت کرده‌ایم، باید همچنان در بازار تولید سخت‌افزارهای موبایلی حضور داشته باشیم و این تجارت را ادامه دهیم.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *