Lg OLED 1

تلویزیون های خمیده OLED جدید ال جی رونمایی شدند

0 دیدگاه

کمپانی ال جی که یکی از اصلی ترین بازیگران عرصه تلویزیون های دیجیتال است در نمایشگاه CES امسال از تلویزیون جدید خود که بر پایه‌ی تکنولوژی OLED ساخته شده رونمایی کرد.

اولین نسل از این تلویزیون‌ها را سونی در نمایشگاه CES سال ۲۰۰۸ معرفی کرد؛ این تلویزیون بسیار ساده و سبک OLED تنها ۱۱ اینچ بود و ۲۵۰۰ دلار هم قمیت داشت.

از مزیت های نمایشگرهای OLED که اکنون بسیار بزرگتر و متداول تر شده اند و در گوشی‌های هوشمند تا تلویزیون‌های ۷۰ اینچی می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید می توان به کاهش ضخامت دستگاه ها و نمایش رنگ‌هایی بسیار روشن اشاره کرد. شاید بزرگترین چالش البته برای تلویزیون‌های OLED در حال حاضر قیمت بالای آن‌ها در مقایسه به نمایشگر‌های LCD باشد که کل بازار را در تسخیر خود درآورده‌اند. همچنین نمایشگر‌های LCD همراه در حال نازک‌تر شدن هستند؛ درحالی که به کیفیت تصویر آن‌ها هم دائم اضافه می‌شود.

ال جی که یکی از بزرگترین تولید کنندگان تلویزیون‌های OLED به شمار می‌رود، امروز نشان داد که تکنولوژی ساخت تلویزیون‌های جدید از نمایشگر‌های مسطح و روشن‌تر فراتر رفته و تکنولوژی خاصی از خود نشان داده است.

تکنولوژی جدیدی که ال جی به کار برده است به این تولید کننده اجازه داده تا دست به ساخت تلویزیونی بزند که در دو طرف خود دارای نمایشگر‌های بسیار بزرگی است.این تلویزیون‌های دونمایشگره برای کسب و کار‌هایی که دوست دارند در اتاق‌های کنفرانس، افراد هر دو طرف میز بتوانند به راحتی محتوای در حال پخش را تماشا کنند، ساخته شده است.

LG OLED 2

LG OLED 2

 

دیگر تکنولوژی جدیدی که ال جی معرفی کرده به ساخت تلویزیون های OLED خمیده مربوط می شود که یکی از آن‌ها مقعر و یکی دیگر محدب ساخته شده است. استفاده از تلویزیون‌های محدب و مقعر برای مکان‌های خاص و عمومی توصیه می‌شود که برای مثال یکی از آن‌ها در یکی از تونل‌های شهر سئول نصب شده است.

LG OLED 3

LG OLED 3

امسال تلویزیون‌های خمیده شده رونق بسیار بیشتری گرفته‌اند و ال جی هم دست به ساخت تلویزیون‌های بیشتری از این دست زده است و اکنون به خریداران تلویزیون‌های جدید اجازه می‌دهد تا بجای یک تصویر مشکی در زمان خاموش بودن تلویزیون، تصویر پس‌زمینه‌ی دلخواه خود را به نمایش بگذارند یا اینکه کلا تصویر در حال نمایش از تلویزیون را شفاف کنند.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *