انویدیا

انویدیا نمایشگری با رفرش ریت ۱٫۷۰۰ هرتزی و تاخیر صفر در GTC 2016 رونمایی کرد

0 دیدگاه تگ ها: ,

در کنفرانس GTC 2016 که کمپانی موفق انویدیا برگزار کرد این کمپانی از جدید ترین محصولات و فناوری های خود رونمایی کرد که یکی از محصولاتی که انویدیا نسخه‌ی پیش نمایش آن را معرفی کرد، نمایشگری با تاخیر صفر و رفرش ریت ۱٫۷۰۰ هرتزی است.

دیوید لوئِبکه، قائم مقام انویدیا در جریان رونمایی از این نمایشگر، هدف از توسعه‌ی چنین محصولی را استفاده از آن در دنیای واقعیت مجازی خواند. همانطور که می‌دانید، روان بودن نمایش محتوا در هدست‌های واقعیت مجازی و گجت‌های مرتبط در این حوزه از اهمیتی فراوانی برخوردار است و کمبود در این مورد می‌تواند کل تجربه‌ی کار با هدست‌های واقعیت مجازی را تحت تاثیر قرار دهد.

انویدیا برای نمایش قابلیت‌های Zero Latency Display، این نمایشگر پیش نمونه را روی سیستمی ریل مانند قرار داده بود که در اثر وارد شدن ضربه به شدت تکان می‌خورد. این آزمایش به این دلیل انجام شد تا طی آن وضعیت نمایشگر زمانی که کاربر هدست واقعیت مجازی را به چشم دارد و سر خود را تکان می‌دهد، شبیه سازی شود. لوئِبکه به این موضوع اشاره کرده که در صورت استفاده از این نمایشگر در هدست واقعیت مجازی با رفرش ریت ۱٫۷۰۰ هرتز دیگر نباید نگران ایجاد تاخیر در نمایش محتوا باشیم.

برتری این نمایشگر آنجایی مشخص می شود که رفرش ریت نمایشگر‌های مورد استفاده در هدست‌های واقعیت مجازی کنونی عرضه شده به بازار بصورت میانگین ۹۰ هرتز است. یک نمایشگر با رفرش ریت ۹۰ هرتزی هر ۱۱ میلی ثانیه یکبار محتوای نمایشگر را نوسازی می‌کند، حال آنکه در نمایشگری با رفرش ریت ۱٫۷۰۰ هرتزی تصویر هر ۰.۵۹ میلی ثانیه یکبار نوسازی می‌شود.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *